Skip to content

Gizlilik Prensipleri

Kullanıcıların kişisel özellik ve mahremiyeti Ozelders.com için son derece önemlidir. "Gizlilik Prensipleri", sizin hakkınızda topladığımız bilgileri ve bu bilgilere ne olabileceğini tanımlar.

Topladığımız Bilgiler

Bizim sizden topladığımız kişisel bilgilerdeki ilk amacımız, size kolay ve düzgün, engelsiz, hızlı ve verimli bir deneyim sunarak Ozelders.com'u kullanmanızı sağlamaktır. Ders vermek için sitemize ulaşıyorsanız sizin hakkınızda topladığımız bilgileri en düzgün ve verimli şekilde ders almak isteyenlere sunarak size en kolay şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.

Ozelders.com'a üye olduğunuzda, sizlerden elektronik posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi, sizin kişisel tanıtıcı bilginiz olarak talep etmekteyiz. Kullanıcı adınız, sizin diğer Ozelders.com üyeleri ve ziyaretçiler tarafından teşhis edilmenizi sağlar. Bu sebeple, eğer kullanıcı adı olarak gerçek adınızı kullanırsanız, bu bilginin sitedeki diğer şahıslar tarafından gözle görülebilir olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer elektronik posta adresinizi kullanıcı adınızmış gibi kullanırsanız, bunun da sitedeki diğer kişiler tarafından görülebildiğini kabul etmek zorundasınızdır. Sizlerden üye olurken talep ettiğimiz soyadınızın ve telefon numaranızın sitemizdeki profilinizde yeralması ve diğer ziyaretçiler tarafından görülmesi sizin kontrolünüz altındadır. Üye olurken bu bilgilerin yayınlanıp yayınlanmamasını seçebilirsiniz ve üye olduktan sonra bu ayarları istediğiniz an değiştirebilirsiniz. Sitemize özel öğretmen bulmak amaçlı uğrayan ziyaretçilere aradıkları öğretmeni en kolay şekilde bulabilmeleri ve en uygun kişilerle iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla üyelerimizin yaş, cinsiyet ve meslek bilgileri profil sayfalarında yer almaktadır ve tüm site kullanıcıları tarafından görülebilmektedir.

Ozelders.com'a, sitedeki profilinizde alenen gösterilmesini istediğiniz ek bilgilerinizi sunabilirsiniz. Kullanıcılarımızın kendi iradelerine bırakılan profil bilgilerinin dışında ve bu yazının içinde kaydedilmişler haricinde, hiçbir kişisel bilginiz, izniniz olmadan Ozelders.com tarafından hiçbir şekilde ifşa edilmez.

Ozelders.com, ders almak isteyenler ve ders vermek isteyen üyelerimiz arasındaki iletişimi, site içi mesajlaşma sistemi aracılığı ile kolaylaştırır. Ozelders.com'un özel mesaj yollama sistemi ile gönderilen mesajlar, sadece sizin kullanıcı adınızla tanımlanır ve kullanıcıların kişisel email adresleri, profillerinin kendileri tarafından açığa vurulmuş bir parçası olmadıkça, ifşa edilmez. Biz sizlerin elektronik posta adreslerinizi, sizinle ilgili idari tebligatları ve uyarıları, Ozelders.com'u kullanımınızla ilgili iletişimlerde, sizlerle temasa geçmek için kullanırız.

Sizler, email adresi ve şifreniz dahil olmak üzere kişisel tanıtım bilgilerinizi her zaman profil sayfanızdaki "Profilimi Güncelle" bilgi linkine tıklamak suretiyle; yeniden gözden geçirebilir, güncelleştirebilir veya değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adını bu sayfadan değiştirmeniz mümkün değildir. Herhangi bir sebepten dolayı kullanıcı adınızı değiştirme gereği duyuyorsanız bize ulaşınız.

Ozelders.com spam'e (istenilmeyen elektronik posta'ya) asla müsamaha göstermez. Dolayısıyla spam yollamanıza hiçbir şekilde izin verilemez. Ozelders.com'u kullanarak spam gönderen kullanıcıyı şikayet etmek için bize ulaşınız.

Sizin hakkınızda elimizde bulunan bilgileri ve geçmişteki ve halen site üzerinden gerçekleştirmekte olduğunuz aktivitelerinizden elde ettiğimiz diğer bilgileri; ihtilafları çözmek, çıkabilecek sorunları gidermek ve kullanıcı sözleşmemizin yürürlüğünü sağlamak için kullanabiliriz. Zaman zaman, hesap bilgilerinize ve işlem tarihlerinize, sorunları tanımlamak veya uyuşmazlıkları çözmek için bakabiliriz. Ayrıca, bu gibi bilgiler, teknik sınırlamalardan dolayı ve sistemimizi sürekli yedeklememizden dolayı, hiçbir zaman veri tabanımızdan tamamen kaldırılamayabilir.

Ozelders.com; site kullanım bilgilerini, sitemizi ziyaret edenlerin sayısını, ziyaret sıklığını ve bunlardan meydana çıkan diğer bir takım unsurları otomatik olarak biriktirir. Ozelders.com, bu bilgileri, sizin kişisel kimliğinizi saptar bir biçimde değil, sadece istatistiksel ve bir araya getirilmiş toplam veriler şeklinde kullanır.

Ozelders.com sizin IP adreslerinizi, sunucumuzla ilgili problemleri teşhis etmek, problemlere çare bulmak ve siteye hizmet etmek için kullanır. Genellikle, IP adresleri, kişinin bize bağlandığı yeri, kişinin hangi servis uygulamalarını kullandığını ve kullanıcının sitede hangi bölümleri ziyaret ettiğini gösterir. Biz sizin IP adreslerinizle hiçbir şekilde özel olarak kimliğinizi saptayabilecek bir bağlantı kurmayız. Sahtekarlık ve dolandırıcılığı önlemek amacıyla, IP adreslerini takip etme hakkımızı ve bu adresleri, gerektiğinde yargı mercileriyle paylaşma hakkımızı da saklı tutmaktayız.

Ozelders.com'un, kendisine gönderilen elektronik posta haberleşmelerini, ve diğer kullanıcıların veya üçüncü şahısların aktiviteleriyle ilgili haberleşme bilgilerini de toplama ve saklama hakkı mahfuzdur. Bu bilgileri gerektiğinde yargı mercileriyle paylaşma hakkımızı da saklı tutmaktayız.

Sizin Bilgilerinizin Bizim Tarafımızdan Açıklanması

Hiçbir kişisel tanımlayıcı bilgiyi üçüncü şahıslara satmayız, kiralamayız ve bu bilgiyle ticaret yapmayız, kullanıcılarımızın elektronik posta adreslerini talep edilmemiş pazarlama için kullanmayız. Bu durumun yegane istisnaları ya izninizin alınmış olması ya da bu bölümde belirtilen diğer durumlardır. Bazı hallerde devlet, kişileri ya da kuruluşları, sizin hakkınızda bilgi ifşaatına icbar edebilir. Ozelders.com uygun gördüğü takdirde, bu gibi hallerde, sizin yetki vermenize gerek kalmadan bu duruma uyacaktır. Ozelders.com, mevcut veya muhtemel bir hukuk davasında, gerçeğe erişmeyi kolaylaştırmak amacıyla, (a) eğer gerekli görürse (b) böyle açıklamaların kendisinin potansiyel mükellefiyetini hafifleteceğine inanırsa veya (c) kendi haklarını icra etmek için bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmayı uygun görürse, bu duruma muvafakat etme mecburiyetiniz bulunmaktadır. Ozelders.com'un bütün aktif değeriyle birlikte satılması halinde veya iktisap edilmesi ile, tipik olarak işin aktif değerlerinden biri olmaları dolayısıyla, müşteri bilgileri de transfer olur. Bu gibi transferlerin vukuu her zaman mümkün olabileceğinden, kişisel bilgilerinizi, Ozelders.com'u iktisap edenin ileriye dönük olarak, kullanmaya devam edebileceğini, peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Reklamcılık

Ozelders.com'un, diğer sitelerle ağ bağlantısı bulunabilir. Ozelders.com bu gibi web sitelerinin gizlilik uygulamalarından veya içeriklerinden sorumlu değildir. Bu sitelerin gizlilik politika ve prensiplerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Ozelders.com'da neşrolunan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. Bu ortaklar, mevcut ortamda bir takım tanımlama bilgileri kurabilirler. Bunu yapmak, reklam sahibinin size her çevrimiçi ilan göndermesinde bilgisayarınızı tanımasını sağlar. Bu da reklam verenlerin, sizin veya bilgisayarınızı kullanan diğer herhangi birisinin, onların verdiği hangi reklamı gördüğünü veya hangisine, üzerine tıklamak suretiyle, eriştiğini saptamayı mümkün kılar. Ozelders.com'un, reklam veren üçüncü şahısların reklam sunucularına ve reklam ağlarına yerleştirilmiş olabilen tanımlama bilgilerine ulaşabilme ve onları kontrol etme imkanı veya hakkı yoktur. Buradaki Gizlilik Prensipleri, sadece Ozelders.com'un tanımlama bilgilerinin kullanılmasını kapsar, bunlar dışındaki herhangi bir reklam verenin tanımlama bilgilerinin kullanılmasını kapsamaz.

Üyelik İptal Etme Prosedürleri

Ozelders.com'daki üyeliğinizi iptal etmeye karar verdiyseniz, Üyelik İptal linkini kullanarak üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. İptal ile sonlandırılan üyeliklere ait tüm veriler sitemizden kalıcı şekilde silinmektedir. Son 1 yıl süresince aktif olmayan ve üyelik girişi yapılmayan hesaplar 1 yılın sonunda otomatik olarak geçici şekilde iptal olmaktadır. Geçici şekilde iptal olan üyenin profili yayından kaldırılmaktadır ve arama sonuçlarında gözükmemektedir. Üye, geçici şekilde iptal olan hesabına giriş yaparak üyeliğini tekrar aktif hale getirebilir.

Google ve diğer arama motorları sitemizi sürekli olarak belirli aralıklarla taramakta ve indekslemektedir. Üyeliğinizi iptal ettiyseniz, Google sitemizi bir sonraki taramasında bunu farkedecek ve kendi kayıtlarını güncelleyecektir. Bu güncellemeden sonra size ait sitemizdeki bilgilere Google üzerinden ulaşılamayacaktır. Google'ın sitemizi tarayıp size ait kayıtları güncellemesi bir hafta ile bir ay kadar sürebilir, bu süre üzerinde bizim herhangi bir kontrolumuz yoktur.

Gizlilik Prensiplerindeki Değişiklikler

Eğer gizlilik uygulamalarımızda esasa ilişkin bir değişiklik olursa, size derhal bildireceğiz. Ozelders.com, sizden topladığı bilgileri, toplama zamanında kaydedilmiş olandan farklı bir biçimde kullanacak olursa bunu sizden email yoluyla onay alarak yapacaktır.

Bu gizlilik bildirisiyle ilgili bir sorunuz olursa bize ulaşınız.

Başarı Hikayeleri

Ozelders.com aracılığıyla çalışmak hem öğrenci hem öğretmen açısından çok kolay ve avantajlı bir yöntem. Siteniz sayesinde adımı duyurma imkanım ve birçok öğrencim oldu.

Seçil A. - İzmir